8 686 25497
tomas.jankovski@geotermija.lt

Geoterminis šildymas

Dauguma vartotojų, ypač naujus būstus įsirenginėjantys žmonės, vis dažniau gręžiasi į atsinaujinančius energijos šaltinius ir ieško būdų, kaip turimą namų ar kitos paskirties statinių plotą apšildyti kuo mažiau kenkiant gamtai, paisant aplinkos apsaugos ir ekologijos standartų. Vienas populiariausių sprendimų – dirbtinių energijos šaltinių alternatyva – geoterminis šildymas. Geoterminis šildymas – tai procesas, kurio metu naudojami natūralūs (atsinaujinantys) energijos šaltiniai, kitaip tariant – gamtos ištekliai. Tai gali būti saulės ar žemės skleidžiama šiluma, vandens, oro energija. Tai šaltiniai, kurie nuolat atsinaujina, o jų atsinaujinimą lemia gamtoje nuolat vykstantys, nenutrūkstantys procesai. Dėl šios priežasties geoterminis šildymas laikomas vienu ekologiškiausių sprendimų (mat neteršia gamtos) ir taip pat taupiausių (nereikia mokėti už šilumos šaltinius, energija gaunama iš gamtos, o pastarieji atsinaujina savaime). Taupyti padeda ne tik tai, kad nereikia jokios papildomos žaliavos, tačiau ir tai, kad geoterminio šildymo sistema yra ilgaamžė. Atliekant profilaktinę jos priežiūrą, funkcionuoti gali net iki 20 metų, todėl investicija per šį laiką tikrai atsiperka. 

Vitocal 300-G


Šilumos siurblys su elektrine pavara šildymui ir geriamojo vandens ruošimui monovalentinėse arba bivalentėse šildymo sistemose.

Plačiau
Vitocal 242-G

 

Kompaktiniai šilumos siurbliai su saulės energijos naudojimu su 220 litrų talpos karšto vandens šildytuvu.

Plačiau
Vitocal 222-G


Kompaktinis šilumos siurblysVitocal 222-G yra pilnai sukomplektuotas su visais reikalingais komponentais karšto vandens ruošimui ir pastato šildymui. Jie yra suprojektuoti naudojimui individualiuose namuose.

Plačiau

Geoterminio šildymo sistemos veikimo principai

Pagrindinis geoterminio šildymo sistemos komponentas – šilumos siurblys. Tai prietaisai, kurie pasisavina aplinkoje esančią energiją ir paverčia ją šiluma, tinkama šildyti namus ar vandenį. Šilumos siurbliai yra galingi įrenginiai, kurie energiją iš, pavyzdžiui, grunto ištraukia net žiemos metu. Šie įrenginiai yra visiškai saugūs naudoti, jie neteršia aplinkos, yra sandarūs, todėl į išorę nepatenka jokių antrinių žaliavų. Šilumos siurbliai skirstomi pagal tai, kokio šaltinio energiją jie naudoja. 

Vieni zondais ar kolektoriais ją išgauna iš grunto (tai žemės - vandens šilumos siurbliai). Kiti – naudoja patalpų orą, iš kurio gauta šilumos energija šildo vandenį ir kt. 

Geoterminio šildymo sistemų ypatybės

Efektyvumu ir taupumu geoterminio šildymo sistemos gerokai lenkia visas kitas šildymo alternatyvas (net ir taupiu laikomą šildymą elektra ar dujomis). Geoterminis šildymas suteikia galimybę panaudoti natūralią energiją, kuri laikui bėgant savaime atsinaujina, o nepanaudota būtų švaistoma veltui. Be to, gamtinių energijos šaltinių naudojimas prisideda prie aplinkos tausojimo, mat nereikia naudoti dirbtinių, kurie į aplinką skleidžia antrinius produktus ir tokiu būdu ją teršia. 

Vis dėlto, daugeliui nerimą kelia investicijos, kurios reikalingos norint įrengti tokio tipo šildymo sistemą. Tiesa, įrengimas nėra pigus ir sistema, tinkanti šildyti 70 kvadratinių metrų plotą, kainuoja apie 6000 eurų (kaina priklauso nuo keleto faktorių, tokių kaip sistemos pajėgumas, siurblio dydis, šaltinio, iš kurio bus gaunama šiluma ir kt.) Nors investicija gana didelė, tačiau vertėtų nepamiršti eksploatacijos sąnaudų. Pastarosios yra minimalios, nes šaltinis, iš kurio gaunama šiluma, yra nemokamas, todėl padengti tenka tik išlaidas už elektros energiją, kurią suvartojo kiti sistemos komponentai. 

Tačiau net ir susumavus visas išlaidas, sistemos teikiama nauda yra akivaizdi. Apmokėjus sąskaitas už įrenginio suvartotą energiją, daugiau nei pusė gautos šilumos nieko nekainuoja. O turint omeny sistemos eksploatavimo trukmę, abejonių dėl jos ekonomiškumo, ko gero, nekyla. 

Kad geoterminis šildymas būtų maksimaliai efektyvus, prieš įrengiant šias sistemas reikėtų atsižvelgti į dirvos savybes, nuo kurių priklauso sistemos montavimas ir įrenginių našumas. Gerai apgalvoti kokio tipo sistema yra optimalus sprendimas Jūsų atveju ir pasirinkti tinkamiausius sistemos komponentus. 

Kaip tai padaryti, jei stinga žinių ir patirties?

Be abejonės, tokiu atveju pats geriausias sprendimas yra konsultacija su patyrusiu ir šią sritį gerai išmanančiu specialistu. Geoterminis šildymas yra naudingas ir efektyvus sprendimas tik tuomet, kai visi diegimo ir montavimo darbai yra atlikti teisingai, atsižvelgiant į aplinkos veiksnius ir gamtines sąlygas, todėl rizikuoti ir tiksliai nežinant, kuris sprendimas geriausias Jūs atveju, rinktis geoterminio šildymo sistemą tikrai nerekomenduojama. Toks sprendimas gali būti ne tik nenaudingas, tačiau ir pareikalauti papildomų investicijų. Todėl nesivarginkite visko daryti ir patys ir pasitikėkite profesionalais. Kreipkitės, ir mes tikrai atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus.