Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/edvams/domains/geotermija.lt/public_html/vqmod/vqmod.php on line 675
Racionali investicija ar betikslės išlaidos?
8 686 25497
tomas.jankovski@geotermija.lt

Racionali investicija ar betikslės išlaidos?

Prieš keletą metų, vos rinkoje pasirodę oro kondicionieriai sukėlė bangą diskusijų, kurios netyla iki šių dienų. Aršiai ir intensyviai imta diskutuoti dėl jų naudos, aptarti visi privalumai ir trūkumai, kalbėta apie poveikį sveikatai bei dar daugelį kitų dalykų. Nors kone vieningai pritariama, kad oro kondicionieriai namuose ar darbo įstaigoje – tai didžiulis komfortas, vis dar kyla klausimas – tai racionali investicija ar betikslės išlaidos?

Šiltuoju metu laiku, orui stipriai įkaitus, vienbalsiai pritariama – oro kondicionieriai tikai racionali investicija. Juk ir darbo, ir buities sąlygos kur kas geresnės, net esant itin aukštai oro temperatūrai nejuntamas diskomfortas, žalinga įtaka organizmui ar darbingumui. Tačiau vos orams atvėsus imama dvejoti, ar tai tikrai buvo reikalinga? Žinoma, galima apie diskutuoti, ypač turint omeny, jog klimatas Lietuvoje kinta ir jo permainas nuspėti darosi vis sunkiau. Anksčiau vos porą ar tris savaites trukę vasaros karščiai šiuo metu gali virsti ištisu mėnesiu, taigi oro kondicionieriai kartais tampa ne tik racionalia investicija, bet tiesiog būtinybe. 

Prieštaringa nuomonę apie oro kondicionierius paprastai įtakoja du veiksniai – jų kaina bei poveikis sveikatai. Neretai manoma, kad oro kondicionieriai yra didelė investicija, tačiau tai skaičiuojant, nereikėtų pamiršti poveikio sveikatai, kuris, daugelio nuostabai, yra teigiamas. Be abejonės, kondicionierius turi būti tinkamai naudojamas, per daug patalpų temperatūros neatvėsinant. Tai reiškia, kad nereikėtų nustatyti drastiškų mikroklimato permainų ir jei lauke, pavyzdžiui, virš trisdešimt laipsnių, tikrai nederėtų patalpų temperatūros rinktis mažesnės nei 25. Jei oro kondicionieriai naudojami pagal instrukcijas, jie padeda apsisaugoti nuo karščio, galimo širdies smūgio, kraujotakos problemų. O kalbant apie investicijas – nepamiršti ir to, kad oro kondicionieriai gali būti naudojami ne tik karštą dieną ir ne tik šiltuoju metų laiku, juk taip pat puikiai kaip vėsina, jie orą ir šildo. Taigi, net vėsesnę rudens dieną reikėtų galvoti ne apie patirtą materialinę žalą perkant kondicionierių, o apie visus metus teikiamą jo naudą.