Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/edvams/domains/geotermija.lt/public_html/vqmod/vqmod.php on line 675
Šilumos siurblys
8 686 25497
tomas.jankovski@geotermija.lt

Šilumos siurblys – pagrindinis sistemos elementas

Geoterminis šildymas paremtas atsinaujinančia, grunto, oro ir gruntinio vandens šilumos energija, kurią paverčia tinkama šildyti būstą bei vandenį. Naudojant geoterminį šildymą, prie pastato, po žeme ir pastato viduje įrengiama šildymo sistema, į kurią perduodama iš gamtos gauta šilumos energija. Šis būdas labai taupus, o svarbiausia – ekologiškas. Ekologija ir vis didėjanti aplinkos tarša yra didžiulė šių laikų problema, todėl kiekvienas, prie gamtos gerovės prisidedantis sprendimas yra skatinamas ir siekiama jį populiarinti. Laimė, geoterminį šildymą renkasi vis daugiau privačių namų savininkų. Pagrindinis šio šildymo tipo sistemos elementas yra šilumos siurblys, kuris apdoroja iš aplinkos (grunto, oro, ir gruntinio vandens) gautą energiją (natūraliai čia susikaupusią šilumą) bei tiekia ją į šildymo sistemos, esančios pastato viduje, dalį. Tokiu būdu energija efektyviai sušildo namą bei vandenį, o mokėti už ją nereikia. 


Ką reikėtų apgalvoti renkantis šį šildymo sprendimą?


Pasirinkus įsirengti geoterminio šildymo sistemą, reikėtų apie ją kai ką žinoti. Nors šilumos siurbliai laikomi svarbiausiai šios sistemos elementais (apdoroja natūraliai gamtoje susikaupusią šilumos energiją), tačiau visą šildymo sistemą sudaro kur kas daugiau elementų. Vienas iš jų – kolektorius. Pastarasis yra ta sistemos dalis, kuri minėtąją energiją kaupia. Kolektorius yra išvedžiojamas greta namų, todėl prieš rengiant šią sistemą, reikėtų apskaičiuoti, ar numatytas žemės plotas yra tinkamas jį montuoti, ar jis pakankamo dydžio, kad būtų gautas reikiamas energijos kiekis. Būtent iš kolektoriaus šilumos siurbliai gauna energiją, kurią apdirba, todėl šis sistemos dalis taip pat labai svarbi. Dar vienas svarbus dalykas – šildymo sistema patalpų viduje. Dažniausiai pasirenkamas (o ir specialistų rekomenduojamas) būdas – sistemą įrengti grindyse, kitaip tariant – pasirinkti grindinį šildymą. Tuomet šilumos siurbliai gautą energiją paskleidžia efektyviausiai. Vis dėlto, jei tai visiškai nepriimtinas variantas, galima rinktis ir radiatorius, tačiau derėtų nepamiršti, kad jie turi būti specialiai parinkti, didesnio nei įprasta ploto. Tradiciniai radiatoriai pasirinkus šį šildymo tipą nėra tinkami.