Gamtos ištekliai, kurie kasdien naudojami eksploatuojant automobilius, šildant būstus ir kitose srityse, sulaukia vis daugiau dėmesio. Didžiausią rūpestį kelia pastarųjų kiekis ir tai, kad dauguma iš jų neatsinaujina arba atsinaujina labai lėtai. Gamtos išteklių stygius sukeltų globalines problemas, todėl vis dažniau skatinama pereiti prie atsinaujinančių energijos šaltinių, kurie yra ne tik ekologiškesni, tačiau ir kur kas taupesni. Vienas iš tokių pavyzdžių, beje, sulaukiantis vis didesnio populiarumo, yra geoterminis šildymas. Geoterminio šildymo populiarumą lemia tai, kad jį nesudėtinga pritaikyti ir naudoti, taip pat, kad tai labai efektyvus būtas šildyti būstą. Geoterminis šildymas savo populiarumu konkuruoja tik su saulės energija, kuri taip pat labai plačiai naudojama buityje.
Geoterminis šildymas yra vienas moderniausių būdų šildyti būstą ar kitus statinius. Pasirinkus tokį šildymo būdą, svarbiausiu įrenginiu tampa šilumos siurblys, o jo veikimo principas gana nesudėtingas. Geoterminio šildymo sistema vedžiojama po žeme, taigi oro siurblį, montuojamą pastato viduje, iš grunto, gruntinių vandenų bei oro pasiekia pirminė šilumos energija. Apdirbęs gautą energiją, siurblys paverčia ją šiluma, kuri patekusi į šildymo sistemą patalpose, jas apšildo. Taip pat gauta šiluma naudojama ir vandenį šildyti, todėl iš gamtos gauta energija apšildo ne tik namus, tačiau puikiai tinka ir kartą vandenį ruošti. Didžiausias geoterminio šildymo privalumas – gautos šilumos kiekis. Iš šilumos siurblio į patalpų ir vandens šildymo sistemą patenka gerokai didesnis (net keturis – penkis kartus) šilumos kiekis, nei siurbliui prireikė energijos jį paruošti.
Geoterminis šildymas yra labai praktiškas ir ekonomiškas sprendimas, todėl paprastai vieninteliu jo trūkumu įvardijama gana didelė pradinė investicija. Vis dėlto, šis pasirinkimas yra nepaprastai taupus, todėl kartą investavus, skirtos lėšos greitai atsipirks. O svarbiausia – galimybė naudotis labai efektyviu šildymo sprendimu visiškai nekenkiant gamtai ir neeikvojant gyvybiškai svarbių, neatsinaujinančių ar lėtai atsinaujinančių jos resursų.