Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /home/edvams/domains/geotermija.lt/public_html/vqmod/vqmod.php on line 675
Kokybiški oro kondicionieriai
8 686 25497
tomas.jankovski@geotermija.lt

Oro kondicionieriai

Patalpose, kuriose praleidžiama daug laiko, vyksta intensyvus darbas ar kita veikla, būtina tinkama ir aktyvi oro cirkuliacija. Ypač aktualiu klausimu tai tampa šiltuoju metų laiku, kai tiek darbo, tiek namų erdvės gana stipriai įkaista. Tuomet kokybiškas kondicionavimas yra labai svarbus, antraip bus juntamas diskomfortas. Oro kondicionieriai padeda to išvengti. Jie skatina oro cirkuliaciją, jį vėsina ir netgi dezinfekuoja. Taip pat reguliuoja drėgmės kiekį patalpose. 

Paprastai oro kondicionieriai ne tik vėsina patalpas, tačiau gali jas ir šildyti. Sistemose integruotas temperatūros reguliavimo mechanizmas, kuris suteikia galimybę patogiai pasirinkti ir palaikyti reikiamą mikroklimatą.

Kondicionierių rūšys ir veikimo principas

Kondicionierių veikimo principas yra gana nesudėtingas. Jei vyksta šaldymo procesas, tuomet kondicionieriai į patalpų vidų pučia šaltą orą, o jose esantį šiltą – į lauką. Jei vyksta šildymo procesas – principas atvirkštinis.

Šaldant orą, pagrindinė proceso dalis vyksta kondicionieriaus vamzdeliais tekant šaltnešiui. Pastarasis cirkuliuodamas sistemos viduje vėsina orą ir į patalpą jis patenka gerokai žemesnės temperatūros, nei buvo iki tol.

Nors visų oro kondicionierių veikimo principas yra vienodas, jie skirstomi į keletą rūšių. Skirstymas priklauso nuo oro kondicionierių tvirtinimo. Kondicionieriai gali būti:

  • Sieniniai (tvirtinami ant sienų);
  • Lubiniai (tvirtinami prie lubų);
  • Kasetiniai (Montuojami į lubas);
  • Ortakiniai / kanaliniai (Montuojami į ortakį).

Renkantis oro kondicionierių derėtų atkreipti dėmesį ne tik į tvirtinimo specifiką, tačiau ir į kitus veiksnius. Pirmiausiai reikėtų apsvarstyti ar kondicionierius bus naudojamas tik vėsinti, ar ir šildyti patalpas. Taip pat tų patalpų plotą, jose būnančių žmonių skaičių, patalpose esančios įrangos galingumą ir kt. Tik tokiu atveju pasirinktas oro kondicionierius bus maksimaliai efektyvus, garantuos komfortą ir atitiks Jūsų lūkesčius.

Ar oro kondicionieriai pavojingi sveikatai?

Ko gero dažnai tenka girdėti, jog oro kondicionieriai yra pavojingi ir neigiamai veikia sveikatą. Laimė, galime patikinti, kad tai yra tik mitas. Sakydami, kad oro kondicionieriai sukelia netinkamas sąlygas žmogaus organizmui, vartotojai nesusimąsto, kad patys tas sąlygas kontroliuoja. Kitaip tariant, sveikatai pavojinga staigi ir drastiška temperatūrų kaita, todėl keičiant oro kondicionieriaus nustatymus reikėtų tai turėti omenyje ir nesudaryti didžiulio kontrasto tarp patalpose ir lauke esančios temperatūros. Atsakingai valdant oro kondicionierių jis ne tik nebus pavojingas, tačiau atvirkščiai, net labai naudingas. Ir ne tik dėl to, kad dezinfekuoja orą, tačiau karštomis vasaros dienomis jis padeda geriau jaustis širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms.